O společnosti Essentra Components

Spoločnosť Essentra plc patrí do indexu FTSE 250 a je popredným medzinárodným výrobcom a dodávateľom kľúčových komponentov a riešení. Spoločnosť Essentra sa zameriava na výrobu a distribúciu veľkého objemu základných komponentov, ktoré slúžia zákazníkom na rôznorodých koncových trhoch a v rôznych zemepisných oblastiach.

Komponenty

Divízia Components (Komponenty) je na medzinárodnom trhu popredným výrobcom a distribútorom plastových vstrekovaných dielov, dielov máčaných v PVC a kovových komponentov. Prevádzkové jednotky v 29 krajinách poskytujú servis veľmi širokej základni odberateľov. Zabezpečujú rýchle dodávky komponentov určených pre celý rad priemyselných odvetví, ako napríklad výroba strojov a strojných zariadení, priemysel automobilový, spracovateľský, elektrotechnický a stavebný.

Divízia Pipe Protection Technologies (Ochrana potrubia) sa špecializuje na výrobu vysokovýkonných inovatívnych produktov z komoditných živíc až po technické termoplasty a polymérové zmesi a dodáva širokej základni koncových zákazníkov. Prevádzky v štyroch krajinách spolu so širokou distribučnou sieťou slúžia zákazníkom na celom svete.

Divízia Essentra Extrusion je popredným výrobcom zákazkových vytláčaných profilov. Firma pôsobí v Holandsku a ponúka komplexné služby od návrhu riešenia až po výrobu. Ako jedna z prvých spoločností na vytláčané plasty fungujúca od roku 1956 je Essentra dnes jedným z najprogresívnejších dodávateľov dvoj- a trojvrstvových výliskov pre všetky priemyselné odvetvia.

Divízia Security (Zabezpečenie a identifikácia) disponuje širokým portfóliom produktov a služieb, vrátane tlačiarní, softvéru a spotrebného tovaru od popredných výrobcov.

Obaly pre zdravotnú starostlivosť a osobnú hygienu

Popredný medzinárodný dodávateľ obalov a riešení autentifikácie pre akciové spoločnosti vo farmaceutickom a zdravotníckom priemysle, odvetví osobnej hygieny a špeciálnych obalov. Divízia sa zameriava na inovácie s pridanou hodnotou, kvalitu a služby. Poskytuje široké portfólio produktov a riešení, vrátane kartónov, pások, letákov, fólií, štítkov a riešení na overovanie totožnosti.

Divízia Špeciálne pásky sa špecializuje na technológie lepenia rôznorodých materiálov v mnohých oblastiach využitia. Sortiment takmer 3 000 Essentra samolepiacich pások, pripravených na odoslanie v deň objednania, spĺňa nároky na vysokú účinnosť, či už ide o penové, magnetické alebo akrylové silne lepiace pásky, alebo suché zipsy a protišmykové peny.

Filtre

Essentra Filtre Products je jediný globálny nezávislý dodávateľ cigaretových filtrov. Deväť prevádzok po celom svete, vrátane výskumného centra a troch regionálnych vývojových centier, poskytuje flexibilnú strategicky umiestnenú infraštruktúru na poskytovanie služieb tabakovému priemyslu. Obchodná jednotka dodáva široký sortiment vysoko kvalitných inovatívnych filtrov s pridanou hodnotou, obalové riešenia pre sektor dodávajúci komponenty pre vlastnoručne balené cigarety a analytické laboratórne služby pre priemyselné meranie prísad.

Essentra Porous Technologies je popredná firma v oblasti vývoja a výroby komponentov pre systémy manipulácie s kvapalinami na základe súboru technológií, medzi ktoré patria pojené a netkané vlákna, penové polyuretány a porézne plasty. Predstavuje inovácie, ktoré sa používajú v zdravotníctve, spotrebiteľských a priemyselných zariadeniach. Jej kľúčové komponenty možno nájsť v celom rade produktov od zdravotných diagnostických testov až po zdokonalené tampóny na rany, atramentové kazety do tlačiarní, zapisovacie prístroje, čistiace obrúsky a osviežovače vzduchu.

Celosvetová sieť spoločnosti Essentra, ktorá má centrálu v Spojenom kráľovstve, pokrýva 33 krajín a zahŕňa 9 000 zamestnancov, 53 hlavných výrobných podnikov, 64 obchodno-distribučných centier a 5 výskumných a vývojových centier. Ďalšie informácie nájdete na www.essentraplc.com.